• Tekstgrootte:
  • A
  • A
  • A

Tina en Jeanne tien jaar lid van huurdersplatform Helpt Elkander

Vanaf de eerste dag betrokken

Op 1 december 2025 bestond het huurdersplatform van Helpt Elkander tien jaar. Tina Klep en Jeanne Weel zijn vanaf het eerste uur actief. Een mooi moment om hen te feliciteren, samen terug te blikken en vooruit te kijken naar wat zij betekenen voor de huidige en toekomstige Nuenense huurders.

Aan de wieg van het huurdersplatform

‘Als je kritiek hebt, dan mag je dat op een constructieve manier uiten. Met die gedachte ben ik lid geworden van het huurdersplatform Helpt Elkander’, vertelt Tina. ‘Voor mij is het daarnaast een mooie invulling van m’n pensioen’, vult Jeanne aan.

Tien jaar geleden trad de Woningwet in werking. Deze wet verplichtte woningcorporaties om een huurdersplatform op te richten dat opkomt voor de belangen van huurders en woningzoekenden. Tina en Jeanne stonden aan de wieg van het platform. Ze begonnen met zestien leden, maar bleven uiteindelijk samen als harde kern over. Twee jaar geleden kwam Henk Coolen ons versterken,’ zegt Jeanne.

Huurders serieus nemen

Tina: ‘Wat we de afgelopen tien jaar hebben bereikt? Dat huurders ons goed weten te vinden. Mensen spreken me bijvoorbeeld aan in de Albert Heijn. Omdat we een adviesorgaan zijn, kunnen we niet altijd alles oplossen. Maar we luisteren wél en geven aan woningstichting Helpt Elkander door wat er speelt. We hebben een sterke samenwerking opgebouwd met Helpt Elkander en met de gemeente Nuenen.’

Een concreet voorbeeld noemen ze graag: het plein bij ’t Oog van Nuenen. ‘Dat is veranderd van een grote stenen vlakte naar een groene, leefbare buitenruimte. En zeker zijn we ook trots op de meerdere nieuwbouwprojecten die er lopen.’

Blijven inzetten voor huurders

Na tien jaar zijn Tina en Jeanne nog lang niet klaar. ‘We zijn ook nog niet klaar met elkaar’, grapt Jeanne ‘We zeggen vaak “twee halve is één hele”, omdat we elkaar zo goed aanvullen.’

Ze kijken optimistisch naar de toekomst, ook nu Helpt Elkander per 1 januari 2026 fuseert met woningcorporatie Wooninc. ‘We blijven graag een actieve rol spelen. We zijn blij dat er een kantoor in Nuenen blijft en juichen de komst van een seniorenloket toe. Dat is belangrijk voor een vergrijzende gemeente als Nuenen.’

Over Tina en Jeanne

Tina (72 jaar) en Jeanne (76 jaar) wonen allebei in woongebouw ’t Oog van Nuenen. Ze wonen hier samen met hun partners en zijn trots op hun kinderen en kleinkinderen. Jeanne schildert en leest graag, en maakt in de zomer lange fietstochten. Tina houdt van atletiek en wandelen. Ook is ze vaak bij voetbalvereniging EMK te vinden waar alle zeven kleinkinderen voetballen en om het 1e aan te moedigen. Tina en Jeanne zorgen allebei graag voor anderen. Dat is ook een waardevolle basis voor hun werk binnen het huurdersplatform.


Naar het overzicht
Webdesign: De Geus Internet